Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Jak można wykorzystać bursztyn sypki?

Bursztyn sypki to niewielkie bryłki bałtyckiego złota bez miału i pozostałości po obróbce mechanicznej. Oferujemy je w opakowaniach o wadze od 20 do 500 g. Surowiec jest całkowicie naturalny, co potwierdza odpowiedni atest jego jakości. Bursztyn sypki wykorzystuje się powszechnie do wyrobu nalewki bursztynowej, którą często znaleźć można w czasie wakacji na nadmorskich straganach.

 

BURSZTYN SYPKI

Nalewka z bursztynu jako środek prozdrowotny

Nalewka z bursztynu, której podstawowym składnikiem jest bursztyn sypki i wysokoprocentowy spirytus, ma dość uniwersalny charakter. Stosuje się ją na kilka różnych sposobów, w zależności od tego, co nam dolega. W przypadku przeziębienia można wcierać niewielkie ilości w skórę pleców i klatki piersiowej, aby zadziałała rozgrzewająco. Z kolei nacieranie skroni ma pomóc zlikwidować ból głowy i zmniejszyć uczucie rozbicia. Nalewka z bursztynu może być także aplikowana zewnętrznie na miejsca dotknięte bólem reumatycznym.

 

Nalewka z bursztynu - sposób przyrządzania

Nalewka z bursztynu jako środek leczniczy może być wykonana samodzielnie w domu. Posiadając oferowany przez nas bursztyn sypki, należy wypłukać go w gorącej wodzie i zalać spirytusem o mocy 950. Następnie odstawić naczynie na okres co najmniej dziesięciu dni. Bursztyn w spirytusie nie rozpuści się, natomiast wydzielać będzie cząsteczki, które zabarwią spirytus na kolor złoty. W ciągu kilku dni nasza nalewka z bursztynu stanie się brązowa i nabierze zapachu żywicy. Po wykorzystaniu jej bursztyn sypki można pokruszyć młotkiem i użyć jeszcze jeden raz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl